The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance
Spacious Accommodation
The Vine Studio City i Los Angeles tilbyder en rummelig gæstehjem med egen indgang. Værelserne er udstyret med parketgulve og privat badeværelse med bidet. Gæsterne kan nyde privatliv og uafbrudt adgang til indkvarteringen.
Udendørs Faciliteter
Gæsterne kan benytte en solterrasse og en have, der har en udendørs pejs og siddeplads. Disse udendørs faciliteter giver et ideelt rum til afslapning. Hertil kommer, at der er gratis WiFi tilgængeligt overalt på ejendommen.
Praktiske Faciliteter
Gæstehjemmet inkluderer et tekøkken med kaffemaskine, mikrobølgeovn og køleskab. Aircondition og streamingtjenester findes også tilgængelige for gæsterne. En arbejdsplads med skrivebord gør det nemt at kombinere arbejde og fornøjelse.
Beliggenhed
The Vine Studio City ligger blot 4 km fra Universal Studios Hollywood og 8 km fra Dolby Theater. Den berømte Hollywood Skilt er kun 12 km væk, hvilket giver nem adgang til nogle af Los Angeles' mest populære attraktioner. Hollywood Burbank Lufthavn ligger blot 6 km fra ejendommen.
Nærliggende Attraktioner
Beliggenheden giver hurtig adgang til mange aktiviteter og attraktioner. Gæsterne kan opleve Moorpark Park og Hollywood Sign i nærheden. Gæstehjemmet er placeret centralt for at udforske det bedste af Los Angeles.
Højdepunkter
Location: 4 km fra Universal Studios Hollywood
Rooms: Rummelig gæstehjem med privat indgang
Outdoor: Solterrasse og udendørs pejs
Facilities: Tekøkken med kaffemaskine
Pris og tilgængelighedskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!
Faciliteter
The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance tilbyder faciliteter til dit behagelige ophold og uforglemmelige oplevelser
Generelle
Ikke-ryger værelser
Gratis WiFi
Parkering
Kæledyr tilladt
Vagtservice
Kamin
Røgdetektorer
Brandslukkere
Services
Dyrefaciliteter til rådighed
Middagsfaciliteter
Udendørs spiseområde
Børnefaciliteter
Tremmesenge/vugger
Fritidsfaciliteter
Solterrasse
Have
Værelsesfaciliteter
Klimaanlæg
Varme
Patio
Terrasse
Havemøbler
Te- og kaffefaciliteter
Strygeservice
Badeværelse
Gratis toiletartikler
Køkken
Køkkengrej/ Køkkenredskaber
Medier
Fladskærms TV
Værelsesindretning
Parketgulv
Vis flere
Beliggenhed
4508 Farmdale Avenue, Los Angeles, CA 91602,
Se på kort
Populære seværdigheder
Underholdning og Forlystelsespark
La Paco
3 km
Biograf
Universal CityWalk
3.31 km
Teater
Cupcake Theater
1.6 km
Kirke
First Christian Church
650 m
Milepæl
Seventh Day Adventist Church
690 m
Milepæl
Church at Philippi
710 m
Milepæl
Congregation Beth Meier Talmud Torah
730 m
Milepæl
First United Methodist Church
780 m
Kirke
The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints
850 m
Milepæl
CBS Studio Center
1.27 km
Kirke
St. Charles Borromeo Church
1.29 km
Marked
Studio City Farmers Market
1.54 km
Milepæl
NoHo Arts District
1.86 km
Kirke
First United Methodist Church Of North Hollywood
1.05 km
Kirke
Saint Matthew Lutheran Church
1.05 km
Milepæl
Brady Bunch House
1.16 km
Milepæl
Tiki No
1.12 km
Milepæl
Twentyfirst Church of Christ Scientist
1.17 km
Kirke
Faith Presbyterian Church of Valley Village
1.18 km
Teater
Zombie Joe's Underground Theatre Group at ZJU
1.19 km
Milepæl
Pedego North Hollywood
1.19 km
Milepæl
First Presbyterian Church
1.19 km
Milepæl
Center for the Improvement of Child Caring
1.55 km
Milepæl
First Baptist Church
1.27 km
Kirke
First Baptist Church Of North Hollywood
1.27 km
Milepæl
Fryman Canyon
1.61 km
Milepæl
Studio City Plaza Shopping Center
2.2 km
Teater
El Portal Theatre
1.62 km
Milepæl
Laemmle NoHo 7
1.62 km
I nærheden
Kirke
Saint Anne's Melkite Greek Catholic Church
450 m
Restauranter
Aroma Coffee & Tea Co
160 m
4360 Tujunga Avenue
Vitello's Restaurant
230 m
4349 Tujunga Ave
Explore Los Angeles
Aktiviteter i Nærheden
Top Attraktioner
Aktiviteter
Spisesteder
Underholdning
Cupcake Theater
20 minutters gang
Teaterscene med unikke forestillinger og en hyggelig atmosfære. Perfekt til en underholdende aften.
CBS Studio Center
15 minutters gang
Studieområde for populære tv-shows med mulighed for guidede ture. Lær indblik i tv-produktion.
Studio City Farmers Market
20 minutters gang
Lokal markedsdag med friske råvarer og håndlavede produkter. Great for at smage lokale delikatesser.
North Weddington Recreation
30 minutters gang
Rekreativt område med sportsfaciliteter og stier, ideelt til en dejlig udendørs dag med familien.
Hiking i Franklin Canyon Park
25 minutters kørsel
Naturskønne vandrestier i dalen. Perfekt for naturelskere og dem der søger lidt eventyr.
Yoga klasse
10 minutters gang
Lokale yogastudier tilbyder daglige klasser for afslapning og genopladning. Tjek for tidsplaner.
Vitello's Restaurant
3 minutters gang
Italiensk restaurant med en afslappet atmosfære. Kendt for pasta og pizza med lækre ingredienser.
Aroma Coffee & Tea Co
2 minutters gang
Hyggelig café med et udvalg af kaffe og te. Perfekt sted til morgenmad eller eftermiddagssnacks.
Zombie Joe's Underground Theatre Group
15 minutters gang
Alternativ teater med spændende forestillinger og en unik oplevelse. Perfekt til en anderledes aften.
NoHo Arts District
20 minutters kørsel
Kunstnerisk område med teatre, gallerier og livemusikbarer. Ideelt til en aften med kulturelle oplevelser.
Afstand fra hotellet
Bycenter
Los Angeles 12 min · 7.4 km
Lufthavne
Hollywood Burbank Lufthavn (BUR) 12 min · 7.6 km
Los Angeles International Airport Lufthavn (LAX) 57 min · 37.6 km
Tog
Burbank Bob Hope Airport Amtrak 8 min · 5.2 km
Burbank-Bob Hope Airport Metrolink Station 8 min · 5.2 km
Metrostation
North Hollywood 23 min · 1.9 km
Bus
Bus 4 min · 300 m
Vil du se den eksklusive pris for tidlig booking?
Få eksklusive priser lige nu!
Vis priser
Informasjon om overnatningssted og regler
Check-in
fra 15:00-23:59
Check-ud
indtil 11:00
Internet
Der er gratis Trådløst internet overalt på hotellet.
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Anmeldelser og vurderinger
Feedback om The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance fra tidligere gæster om deres oplevelse.
Gæsteanmeldelser
baseret på 11 anmeldelser
9.8/10
Ingen anmeldelser endnu på vores sideDesværre har vores gæster endnu ikke skrevet nogen anmeldelser af dette hotel, men du kan læse anmeldelser fra Booking.com.
Åbn anmeldelser
Vis flere anmeldelser
FAQs
Om The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance
Hvad er afstanden fra The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance til Universal Studios Hollywood?
Hotellet ligger 4 km fra Universal Studios Hollywood.
Er der parkering tilgængelig ved The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance?
Der er offentlig parkering tilgængelig gratis på stedet.
Hvilke værelsesfaciliteter tilbyder The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance?
Værelserne har aircondition, fladskærms-tv, køleskab og private badeværelser med gratis toiletartikler.
Hvordan er morgenmad og spisemuligheder ved The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance?
Hotellet tilbyder ikke on-site spisemuligheder, men Vitello's Restaurant ligger ca. 0.5 km væk.
Hvad er ind- og udtjekningstidspunktet for The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance?
Indtjekning er fra kl. 15:00, og udtjekning skal ske senest kl. 11:00.
Er The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance pet-friendly?
Hotellet tillader kæledyr.
Hvilke naboattraktioner ligger i nærheden af The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance?
Naboattraktioner inkluderer Griffith Observatory (15 km) og Los Angeles County Museum of Art (15 km).
Er der udendørs faciliteter ved The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance?
Gæsterne kan nyde en have samt en udendørs spiseplads.
Hvor langt er der til Hollywood Burbank Airport fra The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance?
Hotellet ligger 6 km fra Hollywood Burbank Airport.
Er der gratis Wi-Fi på The Vine Studio City - Cal King - Private Entrance?